Сите се изненадени од одлуката - Ова е професијата на ќерката на Џинџиќ

Нема човек што не се сеќава на српскиот премиер Зоран Џинџиќ кој беше брутално убиен на 12 март 2003.

Денеска на неговото вечно почивалиште беше неговата сопруга Ружица и синот Лука Џинџиќ, додека присутни беа и членови на потесното семејство и пријатели.

Очигледно во семејството на премиерот по неговото убиство наместо да ја замразат политиката тие ја засакале уште повеќе.

Доказ за тоа е неговата ќерка која тргна по неговите стапки и денес се занимава со политика.

Таа е вработена во владата во секторот за социјално работи и намалување на сиромаштијата, на позицијата координатор за родова рамноправност и човечки права.

Иако денес далеку од очите на јавноста, таа на јавноста и е позната уште од 1993-та година кога како младо девојче се појавува во спот за кампањата на нејзиниот татко.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.03.2019 - 15:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега