Сите плачеа заедно со сопругата и децата: Тажна слика на комеморацијата за охридскиот градоначалник

Тажна и потресна слика ,денес на комеротивната седница во седиштето на СДСМ Охрид,која се одржа по ненадејната прерана смрт на проф.др.Јован Стојаноски, градоначалник на град Охрид. Како што пренесува Охридскај, имало тажни лица со солзи, а присусттвувале и сопругата, децата и внуците на градоначалникот Јован Стојановски.

- ,Јовче ги сплоти сите , она што се обидуваше да го направи за време на земниот живот ,за жал успеа барем за миг да го направи ,кога ненадејно замина, прерано.Она кое за него беше псновно мото , и кое секогаш го говореше:„  Дајте луѓе да гледаме позитивно,краток е животот,дајте да бидеме сложни без зла мисла", рече во својот говор претседателот Лазе Таневски.

Градоначалникот почина ненадејно вчера откако му се слоши.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.12.2018 - 14:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега