Сите очи вперени во претседателот Иванов - тој е на потег за Законот за јазиците

 

Законот за употребата на јазиците минатата недела беше усвоен без ниеден глас проитв, а на седницата не присуствуваа пратениците од опозицијата, кој сеуште се на ставот дека не треба да се вратат во пратеничките клупи додека нивните колеги се во притвор.

нареден на потег е претседателот Иванон кој треба да го потпише Законот, но може и да одбие да го направи истото.

Во тој случај, повторно ќе биде вратен Законот во парламент, а ако повторно се изгласа претседателот мора да го потпише.

Рокот е седум дена, указот е веќе пратен.

 

 

 

14.01.2018 - 13:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа