Сите на нозе: Маракана „грмеше“ сите ја пееја „Пукни зоро“ (видео)

 

Пред утакмица со Грузија, фановите на фудбалот имаа прилика да ја слушнат фасцинантната изведба на песната „Пукни зоро“ во интерпретација на Милош Радосавлевиќ, кој апсолутно ги воодушеви сите, а успеа да ги наежи сите оние пред малките екрани кои ја слушнаа и целата публика, од која ечеше стадионот.

Погледнете:

 

 

 

 

 

10.10.2017 - 10:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа