Сите мажи полудеа по неа: Најубавата кошаркарка во светот во сабота доаѓа во Македонија (фото)

 

Една од најубавите и најатрактивните светски кошаркарки е дел од хрватската репрезентација и ќе игра против нашата на претстојниот меѓусебен дуел в сабота во СЦ “Борис Трајковски”.

Антонија Сандриќ, моминско Мишура е капитен на Хрватска, има 29 години, 178 сантиметри, родена е во Шибеник, во моментов игра за полската екипа Полковице.

 

 

 

13.02.2018 - 22:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа