Сите кои биле на настап на фолкерот платија дебела казна - еве зошто

 

Фолк пејачот Миле Китиќ ги собрал сите свои пријатели на журка во казино, каде се пеело и пиело до зори, но потоа гостите платиле дебели парични казни поради што се бесни на фолкерот.

Тие посегнале по некоја чашка повеќе, а токму таа вечер полицијата спроведувала контрола, па запрела поголем дел од нив со возилата и ги казнила.

Изворот на српскиот Курир вели дека речиси сите кои биле на забавата биле казнети.

 
 
11.01.2017 - 12:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа