Сите го имаме дома, важи за најевтин зачин - ставете го во машина и чекајте чудо

Овој зачин сите го имаме дома, важи за еден од најевтините, а прави чуда за алиштата да се блескави и бели. Неколку зрнца црн бибер во машината за перење и облеката ќе биде како нова.

Заедно со детергентот додајте една лажица црн биер и алиштата ќе сјаат.

Бојата веќе никогаш нема да избледи од алиштата.

 

 

 

10.06.2017 - 14:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа