Сите го имаат во својот дом, а не знаат дека е најдобар лек за болки во кичма

Болките во кичмата не се нималку лесни за поднесување. Тие болки се многу силни и не спречуваат во функционирање и извршување на секојдневните обврски. Овде ќе ви покажеме решение кои ќе ви помогне за да се ослободите од тие болки.

Доколку почувствувате болка, не посегнувајте веднаш по лековите. Тие ќе ги намалат болките, но затоа ќе им наштетат на другите органи и ќе во создадат зависност. Затоа не користете ги често.

Подобро е да земете прроден лек. Можете да ставите лук на крпа и да го нанесете на болното подрачје да стои околу 2 часа.

Покрај тоа, можете да земете 4 чешниња и да ги сварите со 200 милилитри млеко. Испијте една шолја, а можете да додадете и мед за да го неутрализирате вкусот. Ова исто така многу ќе ви помогне при болки во кичмата и грбот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.11.2019 - 15:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега