Сите директори во клиниката Мајка Тереза од НДП на Весел Мемеди денеска ќе поднесат оставка

Новинската агенција Журнал дознава дека денеска сите директори во клиниката „Мајка Тереза“ од НДП на Весел Мемеди ќе поднесат оставка, бидејќи се очекува ова да биде одлука на нивна партија.

Тензиите меѓу НДП и премиерот Заев настанаа откако Заев го разреши Сухејл Фазлиу, кој беше нивен кадар, од министерската функција во министерството за локална.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.06.2019 - 10:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега