Сирени на Брза помош на судењето за 27. април - му се слоши на Кољо

На рочиштето за 27. април денеска во Судницата му се слоши на обвинетиот Никола Митревски - Кољо.

Кацарска која го води случајот повика Брза помош, а лекарите му дадоа дијазепам, по што судењето и понатаму продолжи, пренесе А1.он.

За крвавиот четврток се обвинети 33 лица, а 15 побараа амнестија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2019 - 18:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега