Синот на Роналдо го запозна својот идол (фото)

 

Кристијано Роналдо според очекувањата беше избран за најдобар фудбалер на светот од страна на ФИФА, но хит на свечената церемонија одржана синоќа во Лондон беше ракувањето на неговиот син со Лионел Меси.

Најчестите коментари на социјалните мрежи се дека „Синот на Роналдо го запозна својот идол“.

 

Роналдо пред две години изјави дека идол на неговиот син е неговиот голем ривал на теренот Лионел Меси.

 

 

 

24.10.2017 - 09:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа