Синот на Александар Вучиќ има коронавирус

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус.

Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија.

-Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Мојот првенец е заразен со коронавирус, а клиничката слика му е таква што е примен на Инфективна клиника. Сине, ќе го победиш ти ова! Те сака тато, сите те сакаме, напиша Вучиќ на Инстаграм.

08.04.2020 - 21:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега