Синот и ќерката на Милошевиќ не даваат мајка им да биде погребана покрај него - ова била нејзината последна желба

Марко и Марија, синот и ќерката на Мирјана и Слободан Милошевиќ. не дозволуваат нивната мајка да биде погребана во Србија.

Мирјана Марковиќ, сопруга на поранешниот претседател на Србија и Југославија, Слободан Милошевиќ, починала вчера во Москва, во болница каде се лекувала скоро еден месец. Времето и местото за погреб не се познати, но постои нодоумица каде ќе биде погребана - дали покрај сопругот по липата во Пожаревац, или во Москва каде ги поминала изминатите 16 години, пишува Курир.рс.

Нејзината последна желба сепак била да биде погребана покрај нејзиниот сопруг.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.04.2019 - 11:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега