Синан има 4 деца - откриено што им оставил во наследство

Синан Сакиќ почина неодамна по тешко боледување, а зад себе остави многу деца.

Тој од првиот брак ги има синовите рашид и Медо Сакиќ. Првиот пат се оженил по полнолетството, па потоа се развел.

Вториот брак му ги даде ќерката Џулкица и синот Ален. И сопругата на Синан од првиот брак има две деца.

Тој од имот им оставил стан од 100 квадрати, вила, куќа во Тизла, уште два стана.

 

 

 

17.06.2018 - 14:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега