Син го нападнал својот татко во дворот од семејната куќа во Велес

 

Син го нападнал својот татко во дворот од семејната куќа во Велес, информира МВР.

„Вчера во 10:30 часот во СВР Велес било пријавено дека во двор од семејна куќа на ул. „Благоја Страчковски“, по претходна расправија 64-годишниот С.Р. бил физички нападнат со тврд предмет од неговиот син, 31-годишниот  Д.Р. и двајцата од Велес. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот“, соопштува полицијата. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.10.2019 - 16:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега