Симнато од јарбол и украдено државното знаме на влезот- жичарница „Водно“

 

Симнато од јарбол и украдено македонското знаме од влезот на жичарница Водно.

„На 25.06.2020 околу 22.00 часот на влезот- жичарница „Водно“, И.Б. додека извршувал работни обврски како обезбедување, забележал како пет лица го симнале од јарболот државното знаме и заминале во непознат правец.“ велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.06.2020 - 16:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега