Симболика на бројот 24: Откриено зошто Вељко и Богдана закажаа свадба на овој датум

Со месеци наназад јавноста ги чита сите детали околу венчавката на векот, а како што се ближи времето се повеќе се вжештува атмосферата.

Парот ќе се венча на 24 ноември, а овој датум е врзан и за неговиот мајка и татко.

Оваа бројка  има посебна симболика за семејството Ражантовиќ, имено пред точно 24 години Цеца и Аркан стапија во брак.

Меѓутоа тоа не е се! Бремената Богдана станува госпоѓа Ражнатовиќ на свои 24 години, а на својата црковна венчавка таа ќе го носи фустанот од својата свекрва која како невеста го носела пред 24 години.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.11.2019 - 22:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега