Силвија ја покажува силата: Не чека температуран шок, подгответе се

Во текот на утрешното петочно попладне и вечерта преку Балканот во склоп со Силвија ќе помине моќен студен фронт кој ќе услови засилен северен ветер, на повеќе места врнежи, грмежи и засилен ветер а можно е и локално Невреме со град, стои во временската на Славчо Поповски.

Температурите за многу кратко време ќе опаднат дури и за повеќе од 10 степени.

Сето ова премногу ќе влијае лошо врз метеопатите затоа што се работи за премногу брза промена на времето за многу кратко време.

На оваа температура која се наоѓа на 850 htp поточно на 1500 м.н.в во текот на утрешната ноќ и сабота претпладне планинските врвови низ Балканот но и кај нас голема е веројатноста да видат и малку снег.

 

 

 

21.06.2018 - 21:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега