Силувано малолетно девојче во Куманово

 

Малолетно девојче било силувано од младо момче, информира МВР.

-На 15.09.2020 во 12:20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, 39-годишна жена од радовишко село пријавила дека на 12.07.2020 во викенд куќа покрај патот Куманово - село Клечовце, 20-годишниот М.И. извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот - соопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 16:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега