Силувал и задавил девојче: Мигрант од Ирак осуден на доживотен затвор

Мигрант од Ирак денеска е осуден на доживотен затвор во Германија поради силување и убиство на 14- годишно девојче во Висбаден, Германија.

Осудениот, 22- годишен Али Башар признал дека ја задавил Сузана Фелдман, но не  знае како се случило тоа.

Телото на девојчето е најдено две недели подоцна откако Башар се вратил во Ирак, а месец дена подоцна е уапсен и испорачан во Германија.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.07.2019 - 19:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега