Силно невреме во Битола - се споија небо и земја

Попладнево и Битолкиот регион беше погоден од циклонот Силвија, стои во временската на Славчо Поповски.

Циклонот услови интензивни поројни врнежи од дожд, електрични празнења и засилен ветер.

Големото невреме буквално ги спои небото и земјата а тоа можете да го погледнете на видеото.

Нестабилност со пороен дождм, грмежи и засилен ветер има и во поголем дел од западна Македонија, Преспа, и Скопско. Не се исклучува можноста и за локална појава на град.

 

 

 

17.06.2018 - 19:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега