Силно невреме ја зафати Хрватска: Силен ветер, град па и снег

Силно невреме ја зафатило Хрватска, пренесуваат тамошните медиуми.

Поради силен ветер снемувало струја, а на патиштата паѓале гранки од дрвја.

Покрај грмежите, во некои градови паѓал и крупен град.

 

Биле затворени и некои автопати.

Како што наведуваат медиумите, на одредени места паѓало и снег.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.03.2019 - 08:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега