Силно невреме го зафати Скопје- делови „побелеа“ од град

Скопје го зафати силно невреме, а во некои населби паѓаше и град.

Градот кој за неколку минути се истури по улиците и во дворовите, буквално ги побеле.

Од УХМР предупредија дека попладнево ќе има услови за појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

28.07.2021 - 17:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега