Силно невреме беснее во Скопје

Силно невреме со дожд, силен ветер и грмотевици започна да беснее во Скопје.

Невреме беснееше и вчера.

УХМР најави дека на места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Минималната температура ќе биде помеѓу 12 и 20, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.07.2019 - 15:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега