Силна експлозија ги разбуди загрепчани, мислеле дека е земјотрес

Силна експлозија која во раните утрински часови се случила покрај кафуле во Нов Загреб ги вознемири жителите.

Полицијата соопшти дека околу 04:00 часот детонирала непозната експлозивна направа, а општетен е угостителски објект и два прозорци од стан во близина.

Во инцидентот нема повредени, а истагата е во тек.

Дел од луѓето кои живеат во населбата Травно мислеле дека станува зборр за земјотрес. Таква информација е објавена и на Твитер профилот на сервисот ЕМЦ кој ги следи потресите во целиот свет.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.09.2020 - 09:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега