Силјановска со порака до Река: Искрено жалам што не влезе во втор круг

Силјановска Давкова му честиташе на Блерим Река за изборите.

- Ми беше чест да учествувам на претседателските избори заедно со колегата Блерим Река. Дискусиите кои ги имавме, и по прашања за кои се сложувавме, како и за оние за кои не се сложувавме, беа на високо ниво и го подигнаа квалитетот на дебатата.  Му честитам на освоените гласови и искрено жалам што не влезе во вториот круг, напиша таа.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.04.2019 - 12:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега