Силјановска: Само референдум со повисок резултат од тој во 1991 година, може да биде легитимен

Потсетување за рекетирањето на правдата, овојпат за нелегитимниот референдум. Само референдум со повисок резултат од тој во 1991 год., може да биде легитимен, вели во својата Фејсбук објава носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ1 Гордана Силјановска Давкова.

-Ние имавме важечки референдум од 8-ми септември, со највисок резултат во југословенски рамки на кој што граѓаните се изјаснија за самостојна и независна Република Македонија. Само референдум со повисок резултат може да го поништи резултатот од тој референдум, децидна беше Силјановска во неодамнешната дебата на ТВ24.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.07.2020 - 10:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега