Силјановска: Бојкот на изборите и бојкот на референдумот не е исто - ако не гласате значи се согласувате со Заев

Бојкот на Претседателските избори и бојкот на референдумот не е исто, вели професорката и претседателски кандидат Гордана Силјановска.
Според неа, претседателските избори се шанса да се делегитимира власта и да се докаже дека се што направила таа претходно е нелегитимно и граѓаните за тоа не даваат одобрување.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.03.2019 - 12:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега