Силен земјотрес во регионот - тлото се стресе со 5,2 степени

Турската дирекција за справување со кризи и вонредни состојби соопшти дека земјотрес со јачина од 5,2 степени по Рихтеровата скала утрово во 9.21 часот по локално време повторно е почувствуван во Анталија. 

Земјотресот бил силно почувствуван.

Нема податоци за жртви или повредени.

 

 

 

12.09.2018 - 21:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега