Силен земјотрес во Грција и Турција вечерва

 

Силен земјотрес ги стресе Грција и Турција вечерва.

Потресот бил со јачина од 4,1 степени по Рихтер.

Пред него помали потреси ги тресеа Грција и Турција, од 2 и 3 степени.

 

 

 

 

24.04.2018 - 21:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега