Силен земјотрес во Грција

Пред час и половина регистриран е земјотрес во соседна Грција.

Според Европскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала, на длабочина од 10 километри.

Епицентарот на земјотресот бил 17 километри од островот Закинтос.

Земјотресот бил почуствуван и во другите градови на земјата, како Патра и Атина.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 21:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега