Силен земјотрес вечерва во соседна Србија

Тлото вечерва околу 20.30 часот се стресе кај Чачак, Србија. Земјотресот бил со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресите со ваков интензитет можат да предизвикаат многу мала штрета на објектите во епицентралното подрачје, пишува на веб-страницата на српскиот Републички сеизмолошки завод.

12.05.2022 - 22:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега