Силен земјотрес од 8,2 степени денеска ја погоди Алјаска

Силен потрес со јачина од 8,2 степени по Рихтер денеска го погоди заливот на Алјаска.

Американските служби издадоа предупредување за цунами кое е во сила за подрачјето на Алјаска, западниот брег на Канада, САД, Хаваите, Американска Самоа и Гуам.

 

 

 

23.01.2018 - 11:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа