Силен земјотрес од 5,2 степени ја стресе Македонија

Силен земјотрес со интензитет од 5.2 степени според првичните извештаи поред неколку минути го стресе и Скопје и делови од западна Македонија.
Според преелиминарните извештаи, земјотресот е со епицентар на триесетина километри северно од Тирана, Албанија, но се почувствувал на територијата на Македонија, Црна Гора и Косово. Земјотресот е регистриран во 11часот и 1 минута по македонско време.

 

 

 

04.07.2018 - 11:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега