Силен земјотрес ја потресе Грција

Силен земјотрес со магнитуда од 5.3 според Рихтер ги потресе Додекански острови во Грција.

Епицентарот бил на 17 километри оддалеченост од Кефалос, на длабочина од 145 километри.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.10.2020 - 14:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега