Силен земјотрес ја погоди Грција- се тресело две минути

Земјотрес со јачина од 4,6 степени по Рихтер ја потресе Грција. Очевидци велат дека се се тресело околу 2 минути.

Според податоците од центарот за објавување и предупредување од земјотреси, потресот бил на длабочина од два километри во 317 километри од Атина.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 11:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега