Силен земјотрес ја погоди Грција

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтер денеска попладне ја погоди атинската населба Перистери.

Според податоците на веб-страницата специјализирана за следење земјотреси во светот, EMSC, епицентарот бил во близина на центарот на Атина, додека длабочината на ударот била 17 километри.

Нема информации за материјална штета.

 

08.06.2023 - 19:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега