Силен земјотрес го стресе тлото на Албанија

Земјотрес со јачина од 4,7 степени по Рихтеровата скала ја погоди Тирана, а потресот ги заплаши жителите кои веднаш ги напуштиле објектите.

Како што пренесуваат албанските медиуми, епицентарот на земјотресот бил на планината Рогозин, на длабичина од пет километри.

Засега нема други детали, освен дека потресот бил силен.

 

 

 

17.07.2018 - 16:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега