Силен земјотрес го погоди Кипар

Земјотрес со јачина од 5,1 степени го погоди Кипар денеска, објави Европско-Медитеранскиот сеизмолошки центар. 

Потресот се случил на длабочина од 60 километри, недалеку од Ларнака, а тресењето го почуствувале жителите на повисоките катови од зградите, пренесува Ројтерс.

 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2021 - 18:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега