Силен земјотрес го погоди Кипар

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала денес го погоди  Кипар, објави Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Земјотресот се случи на длабочина од 60 километри, недалеку од Ларнака, пренесува Ројтерс.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2021 - 16:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега