Силен град и 2.000 громови - Силно невреме беснее во Хрватска, доаѓа и кон нас

Во текот на денешиот ден делови од Хрватска се зафатени со силно невреме, проследено со силен ветер и врнежи од град.

Според податоците на метеоролошките станици, регистрирани се и повеќе од 2000 громови во денот на денот, а температурата се спуштила до 0 степени целзиусови.

Од вечерва се најавува невреме и во Македонија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.03.2019 - 20:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега