Си пукал во главата за време на алкотест

Настан од Хрватска ја потресе балканската јавност. Еден маж кој бил запрен од полициски службеници поради возење во алкохолизирана состојба, во еден момент извадил пиштол и си пукал во главата.

Се работи за 47-годишен Хрват кој бил запрен со своето возило кај Суња, кој додека го правел алкотестот, извадил пиштол и си пукал во глава, при што полицајците веднаш повикале Брза помош, но мажот го загубил животот.

Засега не е познато зошто овој човек се решил да си го одземе животот.

 

24.10.2013 - 09:57
Фото: 
Евести

најчитано сега