Што значи ако сонувате змија

Некогаш соништата имаат скриено значење, се случува да сонуваме и добро и лошо, а еве што значи ако сонувате змии.

Многумина сметаат дека змиите претставуваат непријател, па ако на пример сонувате дека се борите против нив, тоа значи дека може да имате проблем со свој пријател. Ако ви влезе во сон, значи дека може да почувствувате некаква нелагодност.

Ако сонувате дека сте внеле змија дома, тоа може да значи сплетка.

Сепак, ако сонувате мала и безопасна змија, има друго значење. Тоа значи дека ќе добиете пари.

Сепак, важен совет е да не се оптеретувате со соновите, тие се само нашата потсвест и понекогаш се случува да се сонува и лошо.

 

 

 

17.01.2018 - 13:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа