Што велат обложувалниците за мечот Македонија- Тунис?

Македонските ракометари во четврток го започнуваат настапот на СП во Франција. Во првиот меч, со почеток од 20:45 часот наш противник е селекцијата на Тунис.

Според обложувалниците, Македонија важи за благ фавоеир во судирот со африканската репрезентација. Коефициентот за победа на Македонија се движи околу 1.60, додека за триумф на Тунис речиси двојно повеќе, односно 3.10.

 

mak

dena

 
 
10.01.2017 - 10:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа