Што правеше Роналдо додека седеше на клупата за резервни играчи во Скопје (ВИДЕО)

 

 

Кристијано Роналдо не беше доволно подготвен за Суперкупот на Европа, па средбата во Скопје ја започна на клупата за резерви но и таму беше интересен за медиумите од Шпанија

Зинедин Зидан на прес конференцијата порача дека играчот е подготвен за настап, но Кристијано Роналдо не беше стартер, и на теренот се појави само во завршните петнаесет минути.

ЦР7 е голема ѕвезда, па медиумите од Шпанија внимателно го следат и на клупата за резерви, и имаа една камера само за него.


 

 

 

 

09.08.2017 - 20:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа