Што го спречи Ахмети да дојде на НАТО церемонијата пре Влада?

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети не беше присутен на денешната церемонија за подигање на знамето на НАТО  пред Владата, каде се обрати и премиерот Зоран Заев.

Од неговата партија велат дека поканите ги добиле вчеравечер во Собранието, а поради кусото време за организација, не било возможно Ахмети да ги откаже и одложи сите претходно закажани обврски, пренесе Независен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 13:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега