Шпанија: Рекордна заплена на 52 тони дрога

 

Шпанската полиција заплени 52 тони хашиш, што е рекордна заплена во Европа. Притоа уапси три лица во оквирот на истрагата, соопшти денеска полицијата. Дрогата е најдена во складиштето во градот Кордоба, на југот во Шпанија, каде биле скриени околу 1700 пакети тешки и по 30 килограми. 

Во акцијата учествувале 30 полицајци. 

 

 

најчитано сега