Шок бомби и камења на протестот кај „Мавровка“- Повредени седум полицајци

Седум полицајци се повредени за време на денешниот протест по пресудите за случајот „Монструм“, официјално информираше МВР.

Протестот тргна од Чаир , а според најавата требаше да продолжи до Влада, но полициски коридор ги сопре кај Мавровка каде во неколку навради се судрија полицијата и демострантите.

Додека демонстрантитее маваа кон полицијата со што стигнат полицијата одговори со шок бомби и ги растера.

Во судирите беа нападнати и новинарски екипи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2021 - 17:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега