Шилегов: Утре почнува демонтажата на времениот објект на покривот на ГТЦ

Град Скопје денес донесе одлука за демонтажа на времениот објект на кровот на ГТЦ.

Тоа подразбира демонтажа на изѕиданите sидови од сипорекс блокови, демонтажа на кровниот покрив и демонтажа на челичната конструкција над подот, соопшти градоначалникот на Скопје ,Шилегов на социјалните мрежи..

По реакциите на граѓаните најпрвo беше донесена одлука за стопирање со работите на времениот објект, а од утре и официјално започнуваме со демонтажа на објектот, а на неговото место ќе биде посадена трева со ниско украсни цветни аранжмани, во согласност со постојниот проект за зелен покрив на ГТЦ, пишува Шилегов.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.10.2019 - 17:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега