Шилегов: На скопјани им е сеедно кога ќе се одржат локалните избори, партиите да го изберат терминот

Во врска со датумот за одржување на локалните избори, актуелниот скопски градоначалник Петре Шилегов истакна дека партиите се тие кои треба да го изберат датумот.

„Работата е на политичките партии да ги договорат термините за локалните избори и како и да е се ближат локалните избори. Што се однесува до скопјани, јас знам дека им е сосема сеедно дали изборите ќе бидат порано или на 31 откомври затоа што знам дека ќе го изберат во континуитетот во дејствувањето и во функционирањето на градоит“. изјави Шилегов.

21.07.2021 - 12:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега